KÖPEK EĞİTİMLERİ

KÖPEK EĞİTİMLERİ

POZİTİF KÖPEK EĞİTİMİ

Pozitif Köpek EğitimiKöpeğiniz için eğitim, uzun, mutlu, uyumlu, güven dolu bir ilişki için çok önemlidir. Bu eğitim her koşulda hem sahibi olarak sizin hemde sadık dostunuz kuçunuzun zevk aldığı ve eğlendiği bir eğitim sistemi olmalıdır.  Pozitif eğitimin temelinide bu olgular  oluşturmaktadır.

Pozitif eğitim için olumlu, sabırlı, dengeli bir yaklaşım çok önemlidir. Eğitimi zevkli bir aktiviteye dönüştürmek, kuçunuzla pozitif ilişki kurmak, ona güven vermek aynı zamanda güvenini kazanmak kuçunuzun eğitimini daha pratik hale getirecektir. Pozitif eğitimde kesinlikle bir zorlama, sertlik, ceza uygulaması söz konusu değildir. Kuçunun eğitimi esnasında en sevdiği, odaklandığı olgular yada ödüllendirme yöntemi kullanılmaktadır.

Egzersiz yapmak eğitim programının temelini oluşturmaktadır. Yeteri kadar alıştırma ve egzersiz olmadan gerçek bir öğrenme düşünülemez. Eğitim başlangıcında egzersiz yapılması ve kuçunun karnının aç olması gerekmektedir. Bu durum köpek ırklarına, özelliklerine göre değişkenlik gösterebilir.

Bu eğitim kuçunun kendi ortamında ve sahibinin gözetiminde verilmelidir.  Sahipte bu eğitim ile birlikte liderlik vasfını tam olarak eline geçirmeli , özgüveni tam olmalıdır.  Sahibin eğitim sonrası uygulayacağı tekrar ve kararlı davranışlar eğitimi daha da pekiştirecektir.

Tüm bu eğitimler temel itaat eğitimi başlığı altında nitelendirilip kuçunun ailesiyle en doğru, uyumlu yaşam standartlarında mutlu, birbirini anlayan, anlatan yapıda olmaları içindir.